Ania Karwan, Katarzyna Groniec i Kuba Sienkiewicz wystąpią w Radzyniu!

Festiwal rozpocznie koncert Kuby Sienkiewicza (piątek 30 sierpnia, godz. 18.00), który szerszej publiczności znany jest jako lider „Elektrycznych Gitar”. Jest on autorem wielu lubianych przebojów, które przeszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, takich jak m.in.: „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Dzieci”, „Kiler”, „Człowiek z liściem na głowie”, „To koniec”, „Nie pij Piotrek” czy „Co Ty tutaj robisz”. Jest autorem i kompozytorem wielu utworów na znakomitej płycie, o charakterze dydaktycznym pt. „Historia”, oraz autorem piosenek i muzyki do filmów „Kiler”, „Kiler-ów 2”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, oraz do filmu „Sztos 2”. Zrealizował również muzykę do seriali telewizyjnych: „Bulionerzy”, „Pokój 110”, „Taksówka jedynki”. Z Elektrycznymi Gitarami wydał 13 płyt, których łączny nakład przekroczył 1,5 mln sztuk. Cztery z tych płyt uzyskały tytuł płyt platynowych a sześć złotych.

W sobotę dla radzyńskiej publiczności ze swoim recitalem wystąpi Ania Karwan (31 sierpnia, godz. 18.00), zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artystka szerszej publiczności znana jest z VII edycji programu „The Voice of Poland”, w którym dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Trudno jednak nazywać Anię debiutantką, na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, m.in.: Moniką Brodką, Edytą Górniak, Pauliną Przybysz, Anią Dąbrowską, Andrzejem Piasecznym, Sidneyem Polakiem, O.S.T.R. i zespołem Afromental. Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: „Listy do M”, „Pitbull”, „Planeta Singli”, czy „Legendy Polskie”, gdzie wspólnie  z Mateo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej „Aleja Gwiazd”. Podczas radzyńskiego koncertu, w którym zagra m.in. radzynianin Piotr Bogutyn, usłyszymy piosenki z debiutanckiej płyty Ani Karwan.

Na zakończenie tegorocznej „Oranżerii” swoją ostatnią płytę pt. „Ach!” zaprezentuje Katarzyna Groniec (niedziela 1 września, godz. 18.00). Artystka w swoich piosenkach opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Bilety na poszczególne koncerty (25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu) oraz karnety (60 zł na wszystkie koncerty) dostępne są w Radzyńskim Ośrodku Kultury, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00. Informacji dodatkowych udziela Robert Mazurek, tel. 606-234-320.

Na 24. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2019” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Sponsorami festiwalu są: Lubelskie. Smakuj życie!, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim. Patronat medialny nad imprezą sprawują: TVP Lublin, Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie, Wspólnota Radzyńska, Tygodnik Podlaski, Echo Katolickie, podlasie24.pl oraz portal Kocham Radzyń Podlaski.

 

""