Powrót wojska do Białej Podlaskiej to wielki sukces PiS

Organizatorem wydarzenia jest 18. Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka, wraz podległymi jednostkami: 1. Warszawską Brygadą Pancerną i 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich, a także Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Piknik rozpocznie się o godz. 13.00, na terenach zielonych przy hali Akademii Wychowania Fizycznego (ul. Marusarza 8). Odwiedzający zobaczą najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsienicowe oraz wyposażenie indywidualne żołnierzy. Wśród pojazdów zobaczyć będzie można m.in. czołgi LEOPARD, moździerze samobieżne RAK oraz transportery opancerzone ROSOMAK. Na pikniku będą obecni żołnierze jednostek 18. Dywizji Zmechanizowanej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Na stoiskach promocyjnych będzie można zobaczyć m.in. karabiny i wyposażenie indywidualne żołnierzy. Będzie można porozmawiać z pancerniakami, podhalańczykami i terytorialsami – o służbie, szkoleniu, ćwiczeniach. Stoiska promocyjne ze sprzętem rozstawi również Polska Grupa Zbrojeniowa.

Wojskowy piknik swoją obecnością zaszczycą wicepremier Jacek Sasin, jeden z największych orędowników polskiej armii do Białej Podlaskiej senator Grzegorz Bierecki oraz wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot.

Piknik to nie tylko wspaniała okazja do podziwiania polskiej techniki wojskowej, ale też szansa aby z bliska poznać, jak wygląda życie żołnierza. Chętni, którzy marzą o tym, by nosić mundur polskiego wojska, podczas pikniku będą mogli porozmawiać z członkami zespołów rekrutacyjnych, działających w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Od wojskowych specjalistów będzie można się dowiedzieć co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego lub rozpocząć naukę na uczelni wojskowej.

W programie także występy orkiestr wojskowych i pokazy walk w bliskim kontakcie. Specjalną ofertę przedstawią pracownicy klubów wojskowych. Dla najmłodszych przygotowane zostały gry, zabawy i konkursy. Na wojskowym pikniku nie zabraknie też kuchni polowej, a w niej tradycyjnej wojskowej grochówki i chleba wypiekanego w polowej piekarni.

""

Piknik potrwa do godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!