Kolejna profanacja Matki Boskiej

W Słubicach miał miejsce niemiecko-polski marsz środowisk LGBT. W jego trakcie doszło do kolejnej profanacji wizerunku Matki Boskiej.

Marsz wyruszył w sobotę po południu z Placu Bohaterów w Słubicach w woj. Lubuskim. Jego organizatorzy twierdzili, że celem tej manifestacji jest stworzenie w Dwumieście – jak nazywa się Słubice i Frankfurt nad Odrą, które do 1945 były jednym miastem – większej ilości miejsc przyjaznych LGBT oraz okazanie solidarności z polskim środowiskiem LGBT. Marsz zakończył się po niemieckiej stronie.

Marsz był relacjonowany przez facebookowy portal Nasze Słubice. Na jednym z opublikowanych przez nich nagrań widać grupę prowokacyjnie ubranych uczestników marszu niosących transparent z wizerunkiem Maryi z tęczową aureolą. Obok widać mężczyznę z transparentem z hasłem „Święta Trójca to różnorodność” na tęczowym tle.

Gepostet von Nasze Słubice PL am Samstag, 5. September 2020

 

To niestety kolejny już przykład profanacji świętych dla katolików symboli przez środowiska LGBT. Pod koniec sierpnia na przykład kolektyw Stop Bzdurom opublikował grafikę przedstawiającą aktywistę Michała Sz., znanego lepiej jako Margot, upozowanego na Matkę Boską. Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek złożył wtedy doniesienie do prokuratury.

źródło stefczyk.info