Z bronią i narkotykami „wyskoczył” po „gumki” i kosmetyki

Bialscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież kosmetyków i akcesoriów z drogerii na terenie miasta. Mężczyzna wpadł, gdy po raz kolejny „odwiedził” jeden ze sklepów. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. 26-latek odpowie też za posiadanie amunicji oraz narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został przez pracownika ochrony jednej z bialskich drogerii, że w sklepie znajduje się mężczyzna którego podejrzewa o dokonanie kradzieży. Do zdarzenia dojść miało poprzedniego dnia, natomiast zgłaszający rozpoznał mężczyznę, którego nagrał sklepowy monitoring. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili przekazane informacje oraz zatrzymali „amatora cudzego mienia”. Okazało się że jest to 26-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego.

Również w chwili zatrzymania funkcjonariusze ujawnili schowaną pod ubraniem wierzchnim szczoteczkę do zębów. Odnaleźli też w pojeździe zatrzymanego 26-latka przedmioty pochodzące z kradzieży, narkotyki a także jedną sztukę amunicji.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że ujawnione środki to amfetamina, mefedron oraz marihuana. Wszystkie ujawnione przedmioty zostały zabezpieczone natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Policjanci ustalili, że do kradzieży na terenie bialskich drogerii dochodziło kilkukrotnie w listopadzie bieżącego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 2,5 tysiąca złotych. Łupem sprawcy padały zarówno perfumy i kosmetyki jak też akcesoria.

26-latek doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: policja