Biało-czerwona nad powiatem radzyńskim! Piękna mobilizacja mieszkańców

Dzięki mobilizacji mieszkańców Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego już niedługo Flaga Rzeczypospolitej Polskiej będzie dumnie powiewać w każdej naszej gminie. Głosowanie w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag, zakończyło się o północy 31 grudnia 2020 r. W jego wyniku najwięcej głosów otrzymała gmina Borki (570), która wyprzedziła gminę Czemierniki (276) i gminę Ulan-Majorat (197). Radzyń Podlaski uplasował się na czwartym miejscu zdobywając 192 głosy.

W przypadku Radzynia Podlaskiego i wszystkich gmin powiatu radzyńskiego, aby uzyskać dofinansowanie na ustawienie masztu, należało zebrać 100 podpisów. Swoje poparcie można było wyrażać wypełniając krótki formularz znajdujący się na stronie projektu.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na Radzyń jak też pozostałe gminy powiatu radzyńskiego. To niezwykle istotne, że w tym trudnym czasie podejmujemy działania, które nas jednoczą – powiedział nam Robert Mazurek, lider projektu na terenie Radzynia Podlaskiego. Po wstępnych rozmowach z władzami miasta ustalono, że najprawdopodobniej maszt z flagą stanie na Rondzie Żołnierzy WiN (skrzyżowanie ul. Wisznickiej z ul. Lubelską). O wszelkich postępach w tej sprawie będziemy informowali was na bieżąco.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki głosowania.