Litwiniuk i Kot murem za celebrytami wpychającymi się na szczepienia bez kolejki? „Platforma to już chyba oficjalnie partia Rasy Panów”

Coraz większe zamieszanie wokół szczepień celebrytów. Jak podaje portal wPolityce.pl wśród zaszczepionych bez kolejki, obok Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna czy Michała Bajora był założyciel TVN Mariusz Walter. Rząd potępia skandal, za który odpowiada szefostwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prawa celebrytów do specjalnego traktowania bronią za to niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej. „Platforma to już chyba oficjalnie partia Rasy Panów” – komentuje Jan Śpiewak.

Przypomnijmy, że do 15 stycznia szczepieni mieli być wyłącznie lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy ochrony zdrowia, walczący z zarazą na pierwszej linii frontu. Tymczasem w szpitalu WUM zaszczepiono bez kolejki celebrytów: aktorów, dyrektora TVN Edwarda Miszczaka oraz, jak się okazuje, założyciela tej stacji Mariusza Waltera.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe fakty w sprawie szczepień celebrytów. Zaskakujące doniesienia portalu Wprost

Na polecenie rządu na WUM rozpoczęła się kontrola. Odbieranie szczepionki lekarzom potępił premier Mateusz Morawiecki i politycy Prawa i Sprawiedliwości. A Platforma Obywatelska? No cóż, niedoszły kandydat tej partii na prezydenta Polski, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, twierdzi, że… powinniśmy „chronić nasze elity”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lekarka z WUM nie przebiera w słowach: Zabraliście dla mnie szczepionkę

Jaśkowiak bez żenady zasugerował też, że gdyby nie miał dobrych wyników badań, też mógłby przyjąć szczepionkę poza kolejnością. Takie zachowanie dosadnie ocenił Jan Śpiewak, aktywista społeczny, walczący m.in. z dziką reprywatyzacją w Warszawie. Nazwał on PO „partią Rasy Panów”.

Co o traktowaniu celebrytów i bogaczy lepiej niż, zwykłych ludzi sądzą nasi lokalni przedstawiciele Platformy Obywateli? Zapytaliśmy o to burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniewa Kota i prezydenta Białej Podlaskiej Michała Litwiniuka. Niestety, elokwentni zwykle samorządowcy tym razem nie znaleźli czasu na odpowiedź.

Ciekawe czemu? Będziemy oczywiście pytać ich do skutku. 

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. FB/miedzyrzec.pl