Eutanazja dzieci? Posłanka Pawłowska: „Powinniśmy rozmawiać”

– Dużo lepiej by było takie dziecko za pomocą zastrzyku bezboleśnie pozbawić życia, niż pozwolić, żeby konało w męczarniach – mówiła w telewizji posłanka Lewicy Joanna Senyszyn, przekonując, że eutanazja chorych dzieci powinna być w Polsce dozwolona. I choć nawet część polityków postkomunistycznych odżegnało się od tych słów, nie zrobiła tego posłanka z naszego okręgu wyborczego Monika Pawłowska. – O eutanazji powinniśmy rozmawiać. Myślę, że to jest czas – wypaliła w TVP Pawłowska…

 Słowa Joanny Senyszyn wypowiedziane w programie „Strefa Starcia” w TVP Info wywołały burzę i oburzenie w całej Polsce. Eutanazja chorych dzieci nie była do tej pory wspierana publicznie nawet przez najbardziej radykalnych polityków szeroko rozumianej lewicy.

Specjalnego problemu nie widzi jednak w tym Monika Pawłowska, posłanka Lewicy, która dostała się do parlamentu także dzięki głosom mieszkańców Południowego Podlasia. Ciekawe, czy dzisiaj są oni dumni ze swojej reprezentantki, rozprawiającej w telewizji na temat zabijania zastrzykami chorych dzieciątek.

O eutanazji powinniśmy rozmawiać. Myślę, że to jest czas – mówiła w TVP Monika Pawłowska, proszona o komentarz do skandalicznej wypowiedzi Senyszyn.

Joanna Senyszyn być może była podekscytowana, zła na obecną sytuację, na sytuację taką, jaka ma miejsce w związku z opublikowaniem nazwijmy to wyrokiem pseudotrybunału. Pani redaktor sama na pewno widzi, ile kobiet wychodzi na ulice w obronie swoich praw a tak naprawdę są to prawa człowieka, które powinniśmy respektować. Nikt na dobrą sprawę wprowadzając pozwolenie na bezpieczne przerywanie ciąży do 12 tygodnia nie każe przeprowadzać aborcji – uważa Monika Pawłowska.

Spośród wielu komentarzy na temat szaleńczych propozycji Senyszyn i Pawłowskiej celnością wybija się ten zamieszczony w internecie przez Bawera Aondo-Akaa, niepełnosprawnego naukowca i działacza społecznego z Krakowa. 

– Od dwóch tygodni po urodzeniu jestem z niepełnosprawnością – napisał Aondo-Akaa. – Czy też mnie można byłoby (ohydna eugenika) zamordować? – zapytał.

Źródło: TVP/Twitter Autor: red.
Fot. FB