Wiemy, kto chce budować autostradę od Białej do granicy. Oferta za 10 milionów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła koperty z ofertami w przetargu na budowę 32-kilometrowego odcinka autostrady A2 od węzła Biała Podlaska do granicy z Białorusią. Najniższą z nich, na kwotę 9 863 tys. zł złożyła firma Mosty Gdańsk. K

Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: zespół projektowy – 30 proc., zespół środowiskowy – 10 proc., cena – 60 proc.

Zakładamy, że umowa z projektantem, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w marcu 2021 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 30 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest na jesień 2023 r. – informuje GDDKiA.

Zadaniem projektanta będzie wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dotyczy 32-kilometrowego fragmentu A2 na odcinku od węzła Biała Podlaska (km 624+830) do granicy państwa z Białorusią (km 657+703). Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz rezerwę pod dobudowę trzeciego pasa.

CZYTAJ WIĘCEJSenator Grzegorz Bierecki: „Jesteśmy świadkami wielkiego przełomu”

A2 od węzła Lubelska do Białej Podlaskiej

– W sierpniu 2020 r. oddaliśmy do ruchu ponad 15 km A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Wiosną 2020 r. zawarte zostały kontrakty na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami: Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. Na środkowy odcinek od węzła Groszki do węzła Gręzów kontrakt podpisaliśmy z końcem stycznia 2021r. W toku są postępowania przetargowe dla czterech kolejnych odcinków pomiędzy węzłami Siedlce Zachód a Biała Podlaska – przypominają przedstawiciele GDDKiA.

Źródło: GDDKiA Autor: red.
Fot. GDDKiA