To nawet zabawne. Michnik z Tuskiem chcą obalać dyktaturę w Polsce

Adam Michnik zamierza spotkać się  z Donaldem Tuskiem. Spotkanie odbędzie się w ramach <<klubu „Gazety Wyborczej”>>. Redaktor naczelny GW z byłym premierem zamierzają poruszyć tematy związane z obecną sytuacją w Polsce. Będą próbowali ustalić m. in. to, „jak obalić dyktaturę”.

Tematem rozmów będzie „zmierzch demokracji w Polsce”. Zgodnie z zapowiedzią, szef Europejskiej Partii Ludowej i naczelny „Gazety Wyborczej” skupią się przede wszystkim na krytyce działań rządów Zjednoczonej Prawicy, poruszając m.in. kwestie wznowionych Strajków Kobiet. Zamierzają debatować o problemach Polski w dobie pandemii i „kryzysu unijnego”.

Czołowi dziennikarze GW nie mogą się doczekać zapowiadanej rozmowy. Według Bartosza Wielińskiego, który będzie jednym z gospodarzy spotkania, Polska „stoi w obliczu dramatycznego kryzysu”. Diagnozę w tej sprawie mają wystawić właśnie Tusk z Michnikiem. Jeszcze w mocniejszym tonie wypowiedziała się zastępca redaktora naczelnego Aleksandra Sobczak, która zamierza zapytać się Michnika „jak obalić dyktaturę”?

– Chciałabym, żeby podzielił się swoimi radami z aktywistami, którzy w tej chwili walczą z państwem PiS – stwierdziła dziennikarka.