Specjalny transport z Chin trafi do Małaszewicz

8 lutego do Portu Przeładunkowego Małaszewicze dotrze pierwszy w 2021 roku specjalny transport kolejowy z Chin do Europy z produktami wspomagającymi walkę z pandemią koronawirusa.

YIWU-MALA, przywiezie około 2750 m³, czyli 41 kontenerów wypełnionych produktami medycznymi. Asortyment stanowić będą środki ochrony indywidualnej, kombinezony ochronne, fartuchy chirurgiczne i wyroby medyczne takie jak m.in. igły iniekcyjne i strzykawki konieczne do przeprowadzenia szczepień ochronnych przeciwko Covid-19.

Odpowiedzialny za ten transport ZARYS International Group jest producentem i dystrybutorem sprzętu medycznego.

Zabrzańska spółka od wiosny 2020 ściśle współpracowała z polskimi szpitalami zapewniając stałe dostawy środków medycznych koniecznych do walki z Sars-CoV-2. W ciągu 2020 roku, jako jedni z niewielu w swojej branży, realizowaliśmy dostawy pochodzące z krajowej produkcji, a także poprzez most powietrzny rozpostarty pomiędzy Chinami a Polską. Sprowadzono w ten sposób blisko 20 tys. m³ środków ochrony indywidualnej, kombinezonów, rękawic, masek i fartuchów medycznych. Rok 2021 zapowiada się równie pracowicie.

Na miejscu, w Małaszewiczach będą przedstawiciele ZARYSU, m.in. Prezes Zarządu, Paweł Ossowski oraz Koordynator Importu, Paweł Ciesek – odpowiedzialny za ten projekt. Będzie możliwość dopytania o szczegóły.

Autor: Agnieszka Skowronek