Stracili dom po wybuchu gazu. Pomoże im wojewoda

Jest nadzieja dla rodziny z Podedwórza (powiat parczewski), o której pisaliśmy kilka dni temu. W ich domu wybuchł gaz, stracili niemal wszystko. Z pomocą przyszedł im wojewoda lubelski.

Przypomnijmy: w miniony piątek w bliźniaku w Podedwórzu wybuchł gaz. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie rozszczelnienie instalacji. Do szpitala trafiła mama i dwójka jej dzieci. Na szczęście życiu i zdrowiu ofiar nie zagrażało poważne niebzpieczeństwo. Zupełnie inaczej rysują się jednak perspektywy na przyszłość: zamieszkiwana przez pięć osób połowa bliźniaka po wybuchu nie nadaje się do zamieszkania. To już pewne, że budynek musi zostać rozebrany.

Rodzina dostanie zasiłek celowy na najpilniejsze potrzeby – powiedziała w Radiu Lublin rzeczniczka wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka.

Pieniądze trafią też na konto gminy, która przekaże je poszkodowanej rodzinie.

Mając na uwadze niezwykle trudną sytuację życiową, w jakiej znalazła się rodzina, na wniosek wójta gminy Podedwórze wojewoda lubelski Lech Sprawka udzielił gminie wsparcia w wysokości 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wypłatę zasiłku celowego dla poszkodowanej rodziny. Celem tego zasiłku jest umożliwienie rodzinie sfinansowania najpilniejszych potrzeb bytowych związanych z codziennym funkcjonowaniem. Środki zostaną przekazane jeszcze dzisiaj na rachunek gminy Podedwórze i w najbliższych dniach zostaną przekazane poszkodowanej rodzinie – powiedziała rzeczniczka Lecha Sprawki.

Brawo!

CZYTAJ WIĘCEJ: Wybuch gazu w Podedwórzu. Mama i dwoje dzieci w szpitalu

Źródło: Radio Lublin Autor: red.