Niesamowita postawa radzyniaków i naszych czytelników. Ponad 7 tys. osób już pomogło Antosi!

Historia 19-miesięcznej Antosi, o której pisaliśmy w ubiegłym miesiącu poruszyła serca mieszkańców naszego regionu. Już prawie 7500 osób wzięło udział w zbiórce pieniędzy potrzebnych na jej operację. Dotychczas zebrano 571 045,94 zł co stanowi ponad połowę potrzebnej kwoty. Potrzeba jednak drugie tyle.

Przypomnijmy, dziewczynka cierpi na rzadką, ale bardzo skomplikowaną wadę serca  – anomalię Ebsteina, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej i międzykomorowej, zwężenia zastawki pnia płucnego to lista, która pozostaje ogromnym wyzwaniem nawet dla najwybitniejszych kardiochirurgów z całego świata. Ta wada to olbrzymie zagrożenie dla zdrowia i życia Antosi.

Jedyna możliwość pomocy to skomplikowana operacja w USA przeprowadzona przez profesora Jose’a DaSilva w UPMC Children`s Hospital w Pittsburghu. Zabieg gwarantujący dziecku życie i bezpieczeństwo kosztuje ponad milion złotych. Jeśli doliczyć do tego koszty towarzyszące oraz transport medyczny, który  może okazać się niezbędny to koszty dramatycznie rosną do ogromnej kwoty. Takiej, której rodzice samodzielnie nie są w stanie zdobyć – ani teraz, ani w ciągu najbliższych miesięcy.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zbiórki. Znajdziecie tam Państwo szczegółowy opis całej sytuacji.

https://www.siepomaga.pl/antosia-bober