Poradnik spadkowy dla spadkobiercy i spadkodawcy już dostępny

Stowarzyszanie Krzewienia Edukacji Finansowej przedstawia nowy poradnik przygotowanym z myślą o osobach, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę w zakresie prawa spadkowego. Poradnik w sposób przystępny wyjaśnia podstawowe zagadnienia, które mogą okazać się pomocne zarówno z perfektywny spadkodawców oraz spadkobierców. Struktura poradnika została ułożona w sposób przystępny dla odbiorcy tak aby umożliwić przejście procedury spadkowej od początku do końca. Poradnik wyjaśnia przede wszystkim czym jest spadek, podmioty występujące w prawie spadkowym, formy dziedziczenia a także niezbędne czynności jakich musi dokonać spadkobierca po otrzymaniu spadku.

Mamy nadzieję, że poradnik umożliwi Państwu świadome podjęcie decyzji oraz unaoczni, że warto podejmować rozmowy na trudne tematy, czasem wręcz niewygodne, aby pomóc najbliższym w podjęciu właściwej decyzji.

Poradnik jest dostępny na stronie Stowarzyszenia: https://www.skef.pl/poradnik-spadkowy-dla-spadkobiercy-i-spadkodawcy-juz-dostepny/

W przypadku zapytań lub wątpliwości w zakresie prawa spadkowego, które nie zostały zaprezentowane w poradniku zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem.