Wielki dzień dla Radzynia. Umowa na rewitalizację Pałacu Potockich podpisana!

To już oficjalne! Radzyń Podlaski zawarł dziś umowę z firmą LUBREN, która wykona rewitalizację korpusu głównego Pałacu Potockich. – To dzień bardzo ważny dla mieszkańców Radzynia i całego środowiska radzyńskiego. Umowa jest jednym z najważniejszych dokumentów, jaki podpisywałem dotychczas jako burmistrz Radzynia – podkreślił burmistrz Jerzy Rębek.

Umowę z ramienia firmy LUBREN podpisał prezes Zarządu Robert Wereski. Obecni byli również członek Zarządu Adrian Wawrykiewicz i inżynier budowy Adrian Parzyszek. – Jesteśmy firmą, która od wielu lat ma do czynienia z zabytkami. Postaramy się spełnić oczekiwania w projektowe, zrealizować rewitalizację w sposób poprawny i sprawny, zadawalający społeczność lokalną – deklarował prezes Robert Wereski.

Rewitalizacja pałacu i dziedzińca to pierwsza część zadania pod nazwą „Poprawa infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim”. Na realizację inwestycji firma ma 2 lata. Przedstawiony przez LUBREN w przetargu koszt wykonania rewitalizacji to 18,9 mln zł. Inwestycja obejmie remont, przebudowę wnętrz korpusu głównego pałacu i przystosowanie ich do pełnienia nowych funkcji oraz przebudowę dziedzińca pałacu od strony południowej.

Wśród wielu realizacji firmy LUBREN są m.in.: Katedra w Zamościu, Dzwonnica – wieża widokowa w Zamościu, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Sąd Okręgowy w Lublinie – wozownia, Klasztor oo. Bernardynów w Hrubieszowie, Klasztor oo. Bernardynów w Radecznicy, Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, Klasztor oo. Kapucynów w Lublinie, Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, Kamienica Rynek 4 w Lublinie – Trybunalska.

Przypomnijmy, że dofinansowania przełomowej dla Radzynia inwestycji odmówił poprzedni marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski z PSL. Dzięki staraniom polityków prawicy, z senatorem Grzegorzem Biereckim i wicepremierem Jackiem Sasinem na czele temat nie został jednak pogrzebany. Gdy marszałkiem został Jarosław Stawiarski z PiS, pieniądze się znalazły. Za dwa lata cała Polska będzie mogła podziwiać efekty tego wspólnego działania.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka inwestycja tuż, tuż. Jest wykonawca rewitalizacji Pałacu Potockich 

Źródło: radzyn-podl.pl Autor: red.
Fot. radzyn-podl.pl