WOJCIESZKÓW. Gmina ma pierwszy żłobek. Pomógł „Maluch+”

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2020 zbudowano i wyposażono żłobek gminny w Wojcieszkowie.

Dzisiaj żłobek „Puchatek” został uroczyście otwarty. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wiceminister finansów Piotr Patkowski i  wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

W nowym budynku znajdują się przestronne, kolorowe sale wyposażone w urządzenia dezynfekujące i oczyszczające powietrze, sale terapeutyczne ze specjalistycznym sprzętem i pomocami, sala zabaw, profesjonalna kuchnia, wydzielona jadalnia, łazienki dostosowane do potrzeb dzieci, szatnie.

Żłobek oferuje kompleksową opiekę, edukację i wychowanie dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do ukończenia 3 roku życia, diagnozę i zajęcia specjalistyczne prowadzone przez doświadczonych terapeutów (logopedę, oligofrenopedagoga, fizjoterapeutę, terapeutę SI), opiekę pielęgniarki, bogaty program edukacyjny, zajęcia dodatkowe, wyżywienie dostosowane do wieku i potrzeb dziecka zgodne z obowiązującymi normami żywieniowymi, możliwość uzgodnienia diety indywidualnej wynikającej ze wskazań medycznych. Placówka będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00. Żłobek pomieści sześćdziesięcioro dzieci, w piętnastoosobowych grupach. Placówka będzie pierwszym żłobkiem w gminie.

Gmina będzie realizować kolejne inwestycje. Wiceminister i wicewojewoda przekazali symboliczne czeki dla gminy Wojcieszków w kwocie 1 mln zł na rozbudowę szkoły w Wólce Domaszewskiej w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 3 303 048 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.