Największy przemyt w historii! Polska mogła stracić 60 milionów

Blisko 2,5 mln paczek nielegalnych papierosów wartych prawie 37 mln zł ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Gigantyczna kontrabanda znajdowała się w trzech kontenerach. To największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez pograniczników.

Akcja przeciwko przemytnikom prowadzona była wspólnie przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, pograniczników z Terespola i KAS z Białegostoku. Ustalili oni, że na terenie terminala w gminie Terespola mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania…

Mundurowi udali się w wyznaczone miejsce. Podczas sprawdzania trzech wytypowanych kontenerów, które przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi okazało się, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulit i elementy grzewcze) znajduje się w nich gigantyczna papierosowa kontrabanda – informuje Katarzyna Zdanowicz z POSG.

W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych około 37 mln zł.

Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł – dodaje Zdanowicz.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej prowadzone są w tej sprawie czynności procesowe mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za przemyt tak dużej ilości papierosów do Polski.

Źródło: strazgraniczna.pl Autor: red.
Fot. strazgraniczna.pl