Goście ze wschodu kradli w Terespolu

Przyjeżdżali do Polski, żeby rabować. Kryminalni z Terespola schwytali dwóch Białorusinów, którzy kradli perfumy i biżuterię. Przestępcom grozi pięcioletnia odsiadka. 

Kryminalni z Terespola we współpracy z policjantami zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o kradzież perfum oraz biżuterii o wartości niemal 2,7 tysiąca złotych. Do zdarzeń dochodziło w marcu i  kwietniu bieżącego roku w jednej z drogerii na terenie Terespola i nie były one wcześniej zgłoszone na policję. W trakcie prowadzonych czynnści policjanci potwierdzili posiadane informacje.

Okazało się, że są to dwaj obywatele Białorusi w wieku 19-26 lat. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, natomiast mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

– Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. policja