Jarosław Kaczyński odpowiada na kłamstwa w sprawie strażaków. „OSP ma tradycję, szanujemy ją”

Bardzo jasna deklaracja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Nie ma takich zagrożeń – powiedział lider Zjednoczonej Prawicy pytany przez dziennikarzy Interii o rzekome zamknięcie części jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej albo centralizację tej formacji. 

– Powiem bardzo jasno: nie ma takich zagrożeń. Nie ma żadnego pomysłu na to, by ograniczać Ochotnicze Służby Pożarne – stwierdził w dzisiejszym wywiadzie z portalem interia.pl Jarosław Kaczyński. Według prezesa PiS w sprawie nowej ustawy o OSP pokutuje obawa, że skoro nie ma w niej bardzo szczegółowych zapisów dotyczących np. mundurów, to znaczy, że mundury zostaną zakazane.

Nikt tego nie zakazuje, dodamy odpowiednie kwestie do ustawy, by wszystko było jasne i klarowne. Nam chodzi o to, że OSP mają być jeszcze mocniej sprężone z systemem bezpieczeństwa kraju. Pozostawiamy je jako stowarzyszenie, jako ruch społeczny bardzo ważny dla polskiej wsi i doceniany przez nas. OSP ma tradycję, szanujemy ją i nie chcemy niczego złego im zrobić – powiedział Jarosław Kaczyński, przypominając, że rząd PiS wspiera strażaków-ochotników sprzętowo.

Proszę zwrócić uwagę na naszą propozycję 200 złotych dodatku do emerytury, co może wydawać się w Warszawie niezbyt dużymi pieniędzmi, ale jeżeli dostaje się 1200 złotych miesięcznie, a na wsi to zjawisko nierzadkie, to tego rodzaju dodatek oznacza dwie dodatkowe emerytury rocznie – powiedział w wywiadzie dla Interii prezes Prawa i Sprawiedliwości.

 

Źródło: interia.pl Autor: red.