Poseł od Kukiza chce się dać wykorzystać

Są pierwsze komentarze po zawartym wczoraj porozumieniem pomiędzy PiS a Kukiz’15. Głos zabrał poseł Kukiza z naszego okręgu wyborczego Jarosław Sachajko.

– Może i zostaniemy wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze, obywatele będą mogli łatwiej składać inicjatywy ustawodawcze, zmieni się wiele rzeczy ustrojowych – jest to tego warte – powiedział Sachajko w radiu RMF FM.

– Jest to warte nawet tego, żeby zagłosować za marszałkiem Terleckim, jeżeli będzie próba jego odwołania – dodał parlamentarzysta.

Jarosław Sachajko podkreślił, że nie wie, czy jego ugrupowanie wejdzie do rządu. Nie wykluczył za to możliwości startu z list PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych.

– Wyobrażam sobie, że Kukiz’15 wystartuje do Sejmu z list PiS-u, jeśli nasze postulaty będą spełnione – powiedział Sachajko.

Przypomnijmy, że porozumienie pomiędzy PiS a Kukiz’15 polega na tym, że partia rządząca będzie mogła w najbliższych miesiącach liczyć na głosy Kukizowców a w zamian za to poprze zgłaszane przez nich ustawy, m.in. antykorupcyjną i o sędziach pokoju.

Źródło: RMF FM Autor: red.
Fot. FB