Zjednoczona Prawica nie poprze prezydenta

Wszystko wskazuje na to, że prezydent Michał Litwiniuk nie otrzyma poparcia w głosowaniu nad absolutorium ze strony radnych Zjednoczonej Prawicy. Poinformował o tym przewodniczący klubu ZP Dariusz Litwiniuk.

– Będę rekomendował nie udzielenia absolutorium prezydentowi Michałowi Litwiniukowi, a to dlatego że widzimy pewne zastrzeżenia w pracy pana prezydenta. Przede wszystkim siłowe próby podniesienia cen wody mieszkańcom, CBA w urzędzie, opóźnienie w inwestycjach – tu przykład stadionu miejskiego, gdzie teraz dowiadujemy się, że będziemy musieli dołożyć środków. To jest ostrzeżenie dla pana prezydenta, to żółta kartka za brak nadzoru. Myślę, że nic tak nie motywuje do pracy, jak taka żółta kartka – powiedział radny Litwiniuk podczas konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Wody Polskie po raz kolejny odrzuciły nowe taryfy opłat za wodę jakich domagał się WOD-KAN. Na jakiś czas udało się wstrzymać drastyczne podwyżki, ale wszystko wskazuje na to, że spółka zarządzana przez miasto będzie starała się jednak podnieść opłaty.

Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się z kolei, że miasta nie stać na tak duży stadion, jaki był planowany kilka lat temu. Na skutek opóźnień w inwestycji wzrosły jej koszty, na czym ucierpią nasi piłkarze i kibice.