Radzyń Podlaski. Prawie 40 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Niezapłacony podatek oszacowano na ok 47 tys. złotych

Radzyńscy policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania 51-latki, blisko 40 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na kwotę prawie 47 tys. złotych.

28 czerwca w godzinach porannych policjanci Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednej z posesji na terenie Radzynia Podlaskiego. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 51-letniej kobiety, funkcjonariusze znaleźli niemal 40 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Cały nielegalny towar został zabezpieczony, a kobietę zatrzymano. 51-latka jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na kwotę blisko 47 tys. złotych. Kobieta w przeszłości odpowiadała za podobne przestępstwo.

Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny, albo karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Fot. pixabay