Powrót z pracy zakończony dachowaniem. Powodem okazał się alkohol

Wczoraj wieczorem 56-letni mężczyzna, wracając z pracy stracił panowanie nad samochodem i dachował w przydrożnym rowie. Jak się okazało mężczyzna był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:00 w miejscowości Derewiczna. Mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Audi A4 stracił panowanie nad pojazdem i w konsekwencji zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu gdzie doszło do dachowania. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Jak ustalili policjanci, 56-letni kierowca Audi to mieszkaniec gminy Wohyń, który w momencie wypadku wracał z pracy. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że zasnął za kierownicą. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, kierowca był nietrzeźwy i miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

56-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz będzie musiał również przekazać pieniądze na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie co najmniej 5 tys. złotych. Mężczyzna będzie musiał liczyć się również z orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Fot. Policja Radzyń Podlaski