Policjanci zatrzymali 24-latka. W jego domu znaleźli narkotyki i kontrabandę

Policjanci z bialskiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które znajdowały się w miejscu zamieszkania 24-latka. Straty Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosły ponad 10 tysięcy złotych. Oprócz papierosów znaleziono też marihuanę.

20 lipca bialscy kryminalni wraz z policjantami Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą i funkcjonariuszami Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren posesji w Białej Podlaskiej. Według ustaleń funkcjonariuszy mieszkający tam 24-latek mógł posiadać środki odurzające i „kontrabandę”.

Po wejściu do posesji potwierdziły się ustalenia służb. Funkcjonariusze ujawnili 450 paczek papierosów, nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa w przypadku trafienia tylu sztuk papierosów na rynek, wyniosłyby ponad 10 tysięcy złotych.

Podczas przeszukania posesji 24-latka, funkcjonariusze znaleźli również susz roślinny. Jak wykazały wstępne badania, susz, który posiadał 24-latek to marihuana, której ilość pozwoliłaby sporządzić ponad 30 porcji tego narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Policjanci zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

Za popełnione czyny 24-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.