Włamywał się do pomieszczeń gospodarczych i kradł elektronarzędzia. 19-latek wpadł w ręce policji

Policjanci z wydziału kryminalnego radzyńskiego komisariatu zatrzymali 19-latka, który kradł elektronarzędzia. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

Do kradzieży dochodziło w lipcu na terenie miejscowości Turów i Białka. Złodziej kilkukrotnie włamywał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie prywatnych posesji i kradł elektronarzędzia. Sprawca wyniósł z pomieszczeń m.in. wiertarki, piły, wkrętarki, szlifierki kątowe oraz klucze. Oprócz tych narzędzi, mężczyzna ukradł również portfele z pieniędzmi i dokumentami. Właściciele utraconych przedmiotów oszacowali straty na blisko 6 tysięcy złotych.

W trakcie dochodzenia w tej sprawie, policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży był 19-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a kradzieży do lat 5.

Źródło: policja.gov.pl
Fot. Policja Radzyń Podlaski