Piękny przykład dla młodych. Policjantka z Parczewa pobiegła TROPEM WILCZYM

W Parczewie odbyła się w niedzielę IX edycja największego biegu pamięci w Polsce. Tropem Wilczym w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegła także policjantka parczewskiej komendy wraz z 11-letnim synem.

Organizatorem lokalnym tego przedsięwzięcia była Gmina Parczew. Na starcie stanęło w Parczewie około 200 uczestników. O bezpieczeństwo uczestników oraz mieszkańców miasta dbali policjanci.

Jednym z elementów programu uroczystości był „Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”. W tym sportowym przedsięwzięciu wzięła udział również policjantka parczewskiej komendy – sierżant sztabowy Katarzyna Woźniak, która wspólnie ze swoim 11-letnim synem Olafem pokonała dystans 1963 metrów. Policjantce gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie parczewskiej jednostki – wyjaśnia sierżant sztabowy Anna Borowik.

Nie była to wyłącznie sportowa impreza. Tego dnia wspominani byli żołnierze polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. To piękna i bardzo ważna inicjatywa, a bieg organizowany jest w całej Polsce.