Naćpany uciekał przed policją. Trafił wprost za kratki

Mieszkaniec Zalesia był poszukiwany dwoma listami gończymi. Naćpał się, wsiadł do auta i uciekał przed policją. Dzięki sprawnej akcji munduowych z Terespola i Białej Podlaskiej trafił za kratki. Spędzi tam najbliższych kilkanaście miesięcy. 

Policjanci terespolskiego komisariatu ustalili, że 26-letni mężczyzna poszukiwany za przestępstwa z przeszłości może być w okolicach jednej ze stacji paliw w gminie Biała Podlaska. Na miejscu zauważyli auto i mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego, który na widok funkcjonariuszy odjechał w kierunku Białej Podlaskiej.

Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Kontynuował ucieczkę drogą krajową cały czas zwiększając prędkość. W pewnym momencie siedzący za kierownicą golfa mężczyzna próbował zgubić patrol wjeżdżając na jedną z ulic Białej Podlaskiej. Na ulicy Cmentarnej zatrzymał kierowanego przez siebie volkswagena, chcąc kontynuować ucieczkę pieszo. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

– Wówczas potwierdziły się informacje posiadane przez funkcjonariuszy. Zatrzymanym okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi między innymi za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

W działaniach terespolskich kryminalnych wspierali policjanci bialskiej drogówki. Funkcjonariusze ustalili, że 26-latek na swoim koncie ma też inne przewinienia. Mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. W trakcie kontroli 26-latek był pobudzony. Mężczyzna był trzeźwy, jednak  jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem narkotyków. Potwierdził to również przeprowadzony przez mundurowych test. Od 26-latka pobrana została krew na zawartość alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Stad doprowadzony zostanie do zakładu karnego, gdzie spędzi kilkanaście najbliższych miesięcy. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie autem pomimo zakazu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl