Wybitny specjalista w bialskim szpitalu. Prof. Chazan doradza kobietom

Dobra wiadomość dla mieszkanek naszego regionu. W bialskim szpitalu mogą liczyć na pomoc wybitnego położnika i ginekologa profesora Bogdana Chazana.

Bogdan Chazan ukończył liceum w Siedlcach a następnie warszawską Akademię Medyczną. W 1998 roku nadano mu tytuł profesora nauk medycznych. Był uczniem i współpracownikiem najwybitniejszych autorytetów ginekologii i położnictwa. Szefował Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz ginekologiczno-położniczemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Świętej Rodziny w Warszawie. W tym okresie w tej placówce zwiększyła się trzykrotnie liczba porodów, dwukrotnie liczba operacji, czterokrotnie liczba porad ambulatoryjnych.

Prof. Chazan zasłynął jako obrońca życia nienarodzonych dzieci. Choć w przeszłości – jak sam wyjawił – dokonał kilkuset zabiegów usunięcia ciąży, po nawróceniu stał się gorącym zwolennikiem naprotechnologii i przeciwnikiem aborcji. Za swoją postawę był wielokrotnie brutalnie atakowany przez skrajną lewicę.

Przedstawiciele szpitala w Białej Podlaskiej podkreślają, że wiedza, osiągnięcia i doświadczenia profesora Bogdana Chazana, zatrudnionego u nas na umowę zlecenie do 31 grudnia, przełożą się na realizację celów w zakresie ginekologii i położnictwa.

– Będzie przeprowadzał konsultacje pacjentek w zakresie położnictwa i ginekologii oraz działał na rzecz ciągłego podnoszenia jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych w szpitalu – powiedziała cytowana przez „Dziennik Wschodni” rzeczniczka placówki Magdalena Us.

Jak informuje „Dziennik Wschodni” profesor Bogdan Chazan będzie też odpowiadać za dokonanie analiz, audytów postępowania medycznego i dokumentacji, prowadzić wykłady w szkole rodzenia i udzielać porad w obszarze Kobieta–Matka–Dziecko pacjentkom planującym macierzyństwo.

Źródło: Dziennik Wschodni Autor: red.
Fot. wPolityce.pl