Fatalny koniec romansu. Panie okradły pana

Kiedyś się kochali, a teraz… 48-letnia mieszkanka gminy Kodeń okradła swojego byłego partnera. Pomagała jej w tym koleżanka. Obie panie trafiły już w ręce policji. 

Przed weekendem do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że nieznany sprawca włamał się do jego domu. Łupem złodzieja padła gotówka w kwocie 30 tysięcy złotych. Sprawca wykorzystał fakt wyjazdu pokrzywdzonego, dlatego o dokonanie włamania mężczyzna podejrzewał osoby ze swojego otoczenia.

– Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że jest to była partnerka zgłaszającego, 48-letnia mieszkanka gminy Kodeń oraz jej 31-letnia znajoma. Kobiety zatrzymane zostały do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali też część skradzionej gotówki – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Obie kobiety usłyszały już zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznały się do winy. 48-latka usłyszała kolejny zarzut, gdyż jak ustalili policjanci, już wcześniej okradła ona partnera na 8 tys. złotych. Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia bieżącego roku, a sprawa nie była wcześniej zgłaszana organom ścigania.

O dalszym losie złodziejek zadecyduje sąd.  Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. Fratria