Mieszkaniec Radzynia znęcał się nad własną matką

Policjanci radzyńskiej jednostki zatrzymali 32-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Okazało się, że 32-latek posiadający sądowy zakaz zbliżania się do swojej matki przyszedł do jej domu, gdzie wszczął awanturę. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się w warunkach recydywy oraz niestosowania się do obowiązującego wyroku.

W miniony poniedziałek oficer dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego. Na miejsce skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że 32-latek posiadający sądowy zakaz zbliżania się do swojej matki przyszedł do jej domu, gdzie wszczął awanturę. Jak ustalili policjanci mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu znęcał się nad swoją matką wyzywając ją słowami wulgarnymi, poniżał, szarpał, popychał, a także groził pozbawieniem życia.

32-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad matką w warunkach recydywy, a także niestosowania się do obowiązującego wyroku. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Zgodnie z Kodeksem Karnym niestosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast znęcanie się sankcjonowane jest karą również do 5 lat więzienia – wyjaśnia aspirant Piotr Mucha