Dzięki PiS będą pieniądze na remont Sidorskiej

Można być w miejskiej opozycji, a działać na rzecz miasta lepiej niż władze. Dzięki zaangażowaniu radnych Zjednoczonej Prawicy na czele z przewodniczącym klubu Dariuszem Litwiniukiem, będą ogromne środki na remont ulicy Sidorskiej. To wielkie wsparcie dla miasta.

Klub Radnych Zjednoczonej Prawicy w Radzie Miasta Białej Podlaskiej zwrócił się z prośbą do wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, by ten uwzględnił złożony przez władze wniosek o dofinansowanie gruntownej przebudowy ulicy Sidorskiej ze środków Rządowego Programu Funduszu Dróg Samorządowych. O konieczności przyznania pieniędzy na remont tej najdłuższej ulicy w naszym mieście osobiście przekonywał wojewodę przewodniczący Litwiniuk. Lech Sprawka przychylił się do prośby radnych i pieniądze przyznał. Chodzi o niebagatelną kwotę prawie 3 milionów złotych.

 

– Jeśli chodzi o dobro mieszkańców naszego miasta to nie powinny nas dzielić żadne kwestie polityczne. Od początku kadencji podkreślam, że bezpieczeństwo i komfort bialczan jest dla mnie najważniejszy, podobnie uważają moi koledzy z klubu Zjednoczonej Prawicy. Cieszę się, że spotkanie u wojewody przyniosło zamierzony efekt. Mieszkańcy będą mieli wyremontowaną drogę wraz ze ścieżką rowerową i tylko to się liczy – powiedział w rozmowie z naszym portalem przewodniczący Dariusz Litwiniuk.

Decyzja wojewody pokazała, że obecny rząd nie stosuje klucza politycznego przy dofinansowywaniu samorządów, a lamenty opozycji parlamentarnej o dawaniu pieniędzy tylko swoim można włożyć między bajki.