Parczewscy policjanci wsparli dzieci z Gródka Szlacheckiego

Z okazji Mikołajek przedstawiciele parczewskiej komendy odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka w Gródku Szlacheckim, prowadzony przez Państwa Małgorzatę i Zbigniewa Michaluków. Mundurowi przekazali na ręce opiekunów zebrane w komendzie rzeczy materialne: ubrania, gry, zabawki, słodycze mające ułatwić funkcjonowanie rozwijającej się placówce

Na chwilę obecną placówka jest w fazie rozwoju. Przebywa w niej 7 dzieci w przedziale wiekowym 2 – 17 lat. Najmłodsza dziewczynka potrzebuje stałej opieki i rehabilitacji. Znajduje się pod opieką Hospicjum Małego Księcia w Lublinie wspierającego rodzinę. Wiadomo, że przy rosnących dzieciach potrzeby są ogromne, dlatego każde choćby najdrobniejsze wsparcie rodziny jest bardzo cenne.

Do pomocy włączyli się policjanci i pracownicy cywilni z parczewskiej komendy. Z okazji Mikołajek zorganizowana została zbiórka. Przez okres 2 tygodni świetlica jednostki zapełniała się coraz większą ilością podarowanych przedmiotów. Wśród zebranych rzeczy znajdowały się: książki, gry planszowe, pluszowe miśki, ubrania, kurtki, obuwie, drobne agd, słodkości i podarunki dla dzieci. Dodatkowo w ramach kształtowania dobrych nawyków wręczono kamizelki odblaskowe, aby chroniły dzieci po zmroku i dbały o ich bezpieczeństwo w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu.

– Radość z wizyty policjantów była ogromna. Uśmiech dzieci i opiekunów stanowił wystarczające podziękowania dla wszystkich, którzy okazali pomocną dłoń i wsparli tak piękną inicjatywę – podsumowała starszy sierżant Ewelina Semeniuk.