Radzyń Podlaski na ustach całej Polski! Wielu zakochało się w naszym mieście

28 listopada w TVP1 miała miejsce premiera programu pt. „Zakochaj się w Polsce”, który w całości został poświęcony Radzyniowi Podlaskiemu. Aktor Tomasz Bednarek zaprezentował w nim największe atrakcje turystyczne naszego miasta. Odwiedził też miejsca, o których niewiele osób słyszało i poznał ich zapomniane czasem historie. Program za pośrednictwem TVP1 (a później m.in. poprzez powtórki w TVP Polonia) dotarł do widzów na całym świecie i pokazał, że Radzyń Podlaski jest niezwykle pięknym miastem, które warto odwiedzić.

„Zakochaj się w Polsce” to ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza w nim najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. W trakcie tych podróży poznajemy fakty ciekawe, a dotąd mało znane. Z wyjątkowej perspektywy, oglądamy Polskę w najlepszej odsłonie. Zachwycające miejsca, dociekliwość prowadzącego oraz ogromna wiedza jego rozmówców tworzą wciągającą, barwną opowieść o polskiej historii, kulturze, architekturze oraz obyczajowości. Zdjęcia do programu były kręcone 13 i 14 kwietnia br.

W radzyńskim odcinku „Zakochaj się w Polsce” telewidzowie mogli poznać historię i zobaczyć pałac Potockich wraz z parkiem i Oranżerią, Izbę Pamięci Karola Lipińskiego i Państwową Szkołę Muzyczną, kościół Świętej Trójcy, dawny areszt Gestapo i UB przy ul. Warszawskiej 5a oraz Skwer Podróżników. W rolę przewodników po Radzyniu wcielili się: Anna Wasak, Zbigniew Czuryło, Arkadiusz Kulpa i Robert Mazurek. Opowiedzieli oni o najbardziej interesujących miejscach prezentując ich historię i ciekawostki. Nie zabrakło też oryginalnych nagrań filmowych miasta, w tym ujęć z drona. Program można obejrzeć w TVP VOD oraz na

Autorką scenariusza radzyńskiego odcinka programu „Zakochaj się w Polsce” jest podróżniczka Weronika Mliczewska, która gościła w naszym mieście w ramach 36. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

 

Fot. Robert Mazurek