Z PIT-em łatwiej o pożyczkę 

Co roku otrzymujemy PIT-y podsumowujące nasze roczne dochody. Dzięki nim możemy się rozliczyć z fiskusem. Warto jednak pamiętać, że ten dokument może nam także ułatwić otrzymanie pożyczki w Kasie Stefczyka.

Nikt nie lubi wypełniać formularzy, a już szczególnie tych związanych z rocznym zeznaniem podatkowym. Jednak z czasem dostaliśmy dużo narzędzi, by ułatwić sobie to zadanie. Obecnie rozliczaniem się z fiskusem zajmuje się urząd skarbowy, a nam pozostanie tylko zaakceptować przesłane zeznanie podatkowe. Chyba że wolimy to zrobić sami lub musimy uwzględnić dodatkowe odliczenia. Jednak informacje o dochodach PIT-11 i PIT-40A wcale nie muszą w związku z tym lądować na dnie szuflady. Można je także wykorzystać przy ubieganiu się o pożyczkę w Kasie Stefczyka. Omijamy wtedy konieczność wypełniania i przedstawiania różnych dokumentów czy zaświadczeń.

Kasa Stefczyka wprowadziła możliwość wnioskowania o Pożyczkę Gotówkową (RRSO: 31,09%) na prostych zasadach. PIT-11 a także PIT-40A informują o tym, jakie mieliśmy dochody w ciągu ubiegłego roku, dlatego starając się o Pożyczkę Gotówkową nie musimy przedstawiać innych dokumentów potwierdzających nasze dochody. Formalności więc zredukowano do minimum i Kasa może na podstawie informacji podatkowej i dowodu osobistego wydać decyzję kredytową. Pamiętać jednak należy, że Kasa zawsze może prosić o przedstawienie dodatkowych dokumentów.

Wykorzystaj swój PIT za 2021 rok i wnioskuj o Pożyczkę Gotówkową.

  • Bez zbędnych formalności, prosto i wygodnie.
  • Możesz pożyczyć do 50 000 zł, a pierwszą ratę spłacić nawet za 60 dni.
  • Przygotuj PIT-11 lub PIT-40A oraz dowód osobisty.
  • Z propozycji możesz skorzystać do końca czerwca 2022 r.

Można dokonać tego w placówce lub pod numerem telefonu 801 600 100 (koszt połączenia wg taryfy operatora). Więcej informacji na stronie internetowej na kasastefczyka.pl

Przedstawiona procedura dokumentowania przychodu dostępna jest tylko dla Członków uzyskujących akceptowalny przez Kasę dochód.

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. RRSO oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

 

Autor: artykuł sponsorowany/Kasa Stefczyka
Fot. pixabay