Marszałek naszego województwa nagrodzony przez prezydenta

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odebrał w Belwederze z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

W trakcie piątkowej uroczystości prezydent podziękował za służbę publiczną i ciężką pracę na rzecz społeczności lokalnych i regionalnych. Mówił, że samorządowcy, tworząc małe ojczyzny, budują dobrobyt całej Polski. Dodał też, że powinni rozumieć potrzebę synergii pomiędzy działaniem władz centralnych a lokalnych, żeby Polska mogła się rozwijać szybciej, wydajniej i sprawniej.

„Przyjmuję to wyróżnienie z wielką wdzięcznością i satysfakcją. Jednocześnie mam świadomość, że stanowi ono zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz samorządu, umacniania wspólnot regionalnych i rozwoju województwa lubelskiego. Gorąco dziękuję za okazane zaufanie.” – mówi marszałek Jarosław Stawiarski.

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wybory w Polsce po II wojnie światowej. Dlatego też Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił tego dnia Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto zostało uchwale w 2000 roku, na dziesięciolecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Źródło: UMWL
Fot. UMWL