Pijany w sztok kierowca, potrącił… pijanego rowerzystę. Obaj będą musieli zapłacić wysokie mandaty

29 – letni mieszkaniec gminy Milanów wsiadł za kierownicę passata mając ponad 2 promile alkoholu. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i potrącił rowerzystę. Jak się okazało 59 – letni cyklista również był pijany. Badanie wykazało prawie promil alkoholu. Z poważnymi obrażeniami pozostał w szpitalu.

Do groźnego wypadku doszło w sobotę po godzinie 20:00 w miejscowości Kopina gm. Milanów. Dyżurny parczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 29 – letni mieszkaniec gm. Milanów kierując pojazdem marki VW Passat na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo poruszającego się rowerzystę. Następnie uderzył w ogrodzenie niezamieszkałej posesji, po czym zatrzymał się na chodniku. Zarówno kierujący 29 – latek jak i jego pasażer nie odnieśli poważnych obrażeń. Jak wykazało badanie alkomatem kierowca passata miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Z kolei 59 – letni mieszkaniec gm. Wohyń w skutek potrącenia doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala, gdzie jest hospitalizowany. Ponadto mundurowi w trakcie wykonywania czynności wyczuli również od potrąconego rowerzysty silną woń alkoholu. Jego badanie stanu trzeźwości dało wynik prawie promil alkoholu w organizmie.

29 – latkowi zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania a on sam trafił do policyjnego aresztu.

– Teraz obaj kierujący zarówno pojazdem jak i rowerem muszą liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności zaś za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości w myśl nowych przepisów to mandat karny w kwocie 2500zł – wyjaśnia starszy sierżant Ewelina Semeniuk.