Będzie pomoc przy granicy. Trafi do nas kilkadziesiąt milionów

Rząd przyjął dzisiaj projekt regulacji, dzięki którym do naszego regionu popłyną miliony złotych. Trafią one do osób, które straciły na zakazie wjeżdżania na tereny pograniczne. 

– Przyjęliśmy podstawy prawne do wdrożenia w Polsce tarczy dla pogranicza – powiedział dziś Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. – Taki rodzaj pomocy był oczekiwany, wynika z ustawy o ochronie granicy, która ograniczyła ruch w pewnej przestrzeni przy granicy białoruskiej – dodał.

Rząd jest gotowt szybko wdrożyć Tarczę dla pogranicza. Warto jednak pamiętać, że swoje do powiedzenia ma tu także Bruksela.

– Czekamy na notyfikację programu ze strony Komisji Europejskiej. Jak tylko otrzymamy notyfikację będziemy gotowi i przygotowani do wdrożenia tego programu – powiedział Waldemar Buda.

Jak informuje rząd, nowa tarcza ma być wsparciem dla przedsiębiorców, którzy nie mogli normalnie pracować ze względu na ograniczenie ruchu przy granicy polsko-białoruskiej. Budżet ma być otwarty, Waldemar Buda szacuje go na kilkadziesiąt milionów złotych.

Źródło: TVP Info/KPRM Autor: red.
Fot. KPRM