Dyrektor naszego pogotowia doceniony za walkę z Covid-19. Brawo Artur!

Podczas uroczystej gali Wojewoda Lubelski wręczył nagrody za walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wśród wyróżnionych znalazła się Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej.

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w miniony wtorek (28 czerwca) w  Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego. Nagrodę „za czynne zaangażowanie w walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2 w województwie lubelskim” dla Dyrektora Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej wręczył Wojewoda lubelski Lech Sprawka.

– Ta nagroda to kolejne ukoronowanie pracy naszej Stacji. Długie miesiące walki z pandemią Covid-19 to trudny czas dla wszystkich, a szczególnie dla służb medycznych. Dlatego też pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Stacji za wytrwałość, poświęcenie i odwagę w pracy w kryzysowych warunkach. Dziękuje również Zarządowi Województwa Lubelskiego na czele z Marszałkiem Jarosławem Stawiarskim oraz Wojewodzie Lubelskiemu Lechowi Sprawce za ogromne wsparcie w czasie pandemii. Przekazane środki ochrony osobistej znacząco poprawiły bezpieczeństwo i komfort pracy ratowników medycznych w walce z Covid-19. Dzięki dobremu przygotowaniu przez cały okres trwania pandemii w Stacji nie zostało stwierdzone ognisko epidemiologiczne. Pozwoliło to na działanie systemu bez zakłóceń realizując ustawowe obowiązki polegające na udzielaniu świadczeń zdrowotnych medycznych czynności ratunkowych oraz  świadczeń Covid-owych w postawionej w podwyższonej gotowości Stacji – mówi Dyrektor bialskiego pogotowia Artur Kozioł.

Źródło: Pogotwie BP
Fot. Katarzyna Link/ LUW