Piknik rodzinny w bialskim WORD. Edukacja i miłe chwile

Mimo niesprzyjającej aury – spory sukces. Dzisiejszy piknik rodzinny w bialskim WORD przyciągnął sporą grupę bialczan. Dzieci dobrze się bawiły i zdobywały wiedzę na najważniejszy z tematów: bezpieczeństwa. Jednocześnie ruszyła II edycja akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. 

Akcja to codzienne szkolenia dzieci i młodzieży połączone z przygotowaniem najmłodszych do egzaminu na kartę rowerową. Każdego dnia szkoleni są chętni z jednej szkoły. Od zeszłego roku umiejętności i wiedzę dotyczącą przepisów i zasad jazdy na jednośladach mogą w miasteczku ruchu drogowego WORD szlifować rowerzyści czy miłośnicy hulajnóg. Z tej możliwości skorzystało dotąd około 3 tysięcy dzieci.

– Dzieci nie mają dostatecznej wiedzy na temat poruszania się po drogach publicznych. Dlatego stworzyliśmy to miasteczko i tutaj tą wiedzę dzieciom przekazujemy. Dzięki temu dzieci będą bezpieczne, a przy okazji zdobędą uprawnienia na kartę rowerową – powiedział dyrektor bialskiego WORD Igor Dzikiewicz. – Od jakiegoś czasu te uprawnienia są niezbędne choćby po to, by poruszać się elektryczną hulajnogą – przypomniał dyrektor Dzikiewicz.

Ważną akcję eudkacyjną objęli swoim patronatem marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz senator Grzegorz Bierecki. W podzięce za wspieranie inicjatyw WORD parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości otrzymał od dyrektora Igora Dzikiewicza specjalny grawer.

Dzisiejszy piknik rodzinny w WORD zgromadził przez cały dzień kilkaset osób. Organizatorzy rozdali m.in. 400 odblasków, dzięki którym najmłodsi będą lepiej widoczni na drogach jesienią i zimą. Do dyspozycji gości pikniku były dmuchańce, symulatory dachowania i zderzeń, rowery czy hulajnogi elektryczne. Dzieciaki mogły też obejrzeć policyjne motocykle, wnętrze radiowozu i wozu strażackiego. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali instruktorzy, którzy odpowiadali też na wszystkie pytania dotyczące zasad poruszania się po drogach.

Piknik mógł odbyć się dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej oraz OSP Sidorki. Przebieg imprezy można było śledzić na antenie TVP Lublin, która przygotowała kilka wejść „na żywo” z Białej Podlaskiej.

 

 

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info