Minister Czarnek na inauguracji roku w bialskiej AWF przekazał czek na 21 milionów zł!

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w bialskim AWF-e. Choć szkoła formalnie jest filią Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, to od lat jest prawdziwą wizytówką naszego miasta, z której dumny jest każdy bialczanin.

Wizyta ministra Czarnka miała wymiar szczególny. Szef MEiN przekazała placówce symboliczny czek na 21 milionów złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na rozwój infrastruktury na naszej uczelni.

– To ważne wsparcie, które umożliwi uczelni rozbudowę krytej pływalni oraz utworzenie centrum rehabilitacyjnego – mówił podczas rozpoczęcia roku akademickiego na bialskiej uczelni prof. Przemysław Czarnek. – To jest ważne, dlatego że rozbudowujemy centrum rehabilitacji, gdzie będziemy uczyć także studentów, no i kryta pływalnia, która jest tutaj konieczna. To unowocześni i tak już jeden z najnowocześniejszych kampusów jeśli chodzi o akademie wychowania fizycznego w całej Polsce – poinformował minister.

W swoim wystąpieniu prof. dr hab. Przemysław Czarnek kolejny raz podkreślił zasługi, jakie dla miasta i dla uczelni mają jej ambasadorowie: senator Grzegorz Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk. Minister podkreślił, że takie uczelnie jak nasz AWF i ich absolwenci, to świetni przewodnicy dla najmłodszych.

– Trzeba inwestować w poprawę kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Kto może zrobić to lepiej niż specjaliści z AWF z całej Polski? Stąd program #WFzAWF. Korzystamy z tego potencjału, który już przynosi konkretne efekty – mówił minister Czarnek.

 

 

Do wspomnianego programu odniósł się również rektor uczelni JE prof. dr hab. Bartosz Molik, którego ucieszył powrót WF-u do szkół. Rektor dodał, że ten projekt nie ma barw partyjnych. Jego Magnificencja podziękował za zaangażowanie w sprawę szkoły naszych parlamentarzystów: senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka.