Niech w tym roku Święta będą wyjątkowe

Malownicze złoto-czerwone kolory jesieni wskazują, że jesień zadomowiła się u nas na dobre. Oznacza to, że nim się obejrzymy, nadejdzie wytęskniony magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Czas rodzinnych spotkań, bliskości i miłości, otulony jedyną w swoim rodzaju aurą. W tym roku pozwólmy sobie na przeżycie tych dni tak, jak byśmy chcieli i tak, jak na to zasługujemy. Kasa Stefczyka dla swoich klientów przygotowała propozycję pożyczkową, która pomoże w przygotowaniu niezapomnianych świąt.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas ulubiony okres roku liturgicznego, który kojarzymy z ciepłem domowego ogniska, migoczącym światłem choinki, zapachem świerku, mandarynek, pierników i doskonałej ryby. Równie istotny jest jednak czas adwentu, czyli oczekiwania, który wykorzystujemy na przygotowanie duchowe do narodzin Zbawiciela. Adwent rozpoczyna także nowy rok kościelny i obejmuje 4 niedziele, a kończy się w Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia.

Z adwentem wiąże się wiele symboli, a najbardziej znane – szczególnie dzieciom – są roraty, czyli pierwsze msze odprawiane o wschodzie słońca, na które najmłodsi zabierają lampiony, często własnoręcznie przygotowane. Lampiony stanowią bezpośrednie nawiązanie do przypowieści o dziesięciu pannach, które oczekiwały na przybycie Oblubieńca. W Polsce roraty odprawia się od XIII wieku. Z roku na rok coraz większą popularność, oprócz powszechnych kalendarzy adwentowych, zyskują także wieńce adwentowe, które można przygotować samodzielnie z żywych gałązek świerku lub sosny odwołujących się do niegasnącego życia. W środku umieszcza się cztery świece oznaczające przebaczenie, wiarę, radość i nadzieję, które zapala się kolejno w każdą niedzielę adwentu. Wieniec jest symbolem wspólnoty oczekującej na narodzenie Mesjasza, a światło świec ma przypominać o nadziei na zbawienie. Okrągły wieniec symbolizuje natomiast wieczność Boga, który wg wiary chrześcijańskiej nie ma początku ani końca.

Adwent to także czas gromadzenia podarunków dla najbliższych, pieczenia pierników czy lepienia pierogów, które znajdą się na świątecznym stole. Na tę okazję potrzebne są często dodatkowe środki finansowe. Propozycja Kasy Stefczyka, Pożyczka Gotówkowa ze stałym oprocentowaniem (RRSO: 29,55%) to gwarancja bezpieczeństwa, jaką daje niezmienna rata. Elastyczność pożyczki pozwala na dopasowanie jej warunków do Twoich możliwości. Ty wskażesz również dzień spłaty miesięcznej raty, np. na drugi dzień po otrzymaniu wynagrodzenia. Jej dodatkowe atuty to:

  • kwota pożyczki od 3000 zł do nawet 100 000 zł na dowolny cel,
  • gwarancja stałej raty,
  • elastyczny okres spłaty od 24 do 84 miesięcy,
  • możliwość spłaty pierwszej raty nawet za 60 dni od podpisania umowy,
  • minimum formalności i bez zaświadczeń,
  • brak obowiązkowego ubezpieczenia,
  • środki na Twoim koncie nawet w dniu złożenia wniosku.

Odwieź jedną z placówek Kasy Stefczyka lub stronę kasasteczyka.pl i poznaj szczegóły. Zależy Ci na wygodzie? Złóż wniosek bez wychodzenia z domu, dzwoniąc na infolinię 801 600 100 (koszt połączenia wg taryfy operatora). Wstępną informację kredytową możesz otrzymać nawet w 15 minut.

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Konto oznacza rachunek płatniczy.

Przykład reprezentatywny z dnia 27.06.2022 r. dla Pożyczki Gotówkowej ze stałym oprocentowaniem: Całkowita kwota kredytu wynosi 20 677,80 zł. Stała roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 500 zł / 2,00%, ubezpieczeniem Twój Walor 3 806,98 zł, opłatą za przelew 15,22 zł) wynosi 17,00%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 29,55%. Czas obowiązywania umowy – 60 miesięcy, 59 miesięcznych rat równych: 621,56 zł oraz ostatnia, 60. rata: 621,62 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 37 293,66 zł, w tym odsetki: 12 293,66 zł.

Autor: artykuł sponsorowany/Kasa Stefczyka
Fot. Pixabay