Biała Podlaska ma nową oczyszczalnię ścieków!

W Białej Podlaskiej oficjalnie otwarto zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków. To jedna z największych inwestycji w historii miasta. Zainicjował ją w czasie swojej prezydentury Dariusz Stefaniuk a o pieniądze na dofinansowanie projektu zabiegał senator Grzegorz Bierecki. 

Prace obejmowały m.in. modernizację budynków technologicznych, przebudowę niektórych urządzeń działających na oczyszczalni ścieków, a także wymianę istniejących rurociągów technologicznych. Poza tym WOD-KAN otrzymał maszyny i specjalistyczne samochody do monitoringu i oczyszczania sieci. Dzięki temu oczyszczalnia będzie znacznie bardziej ekologiczna a sieć kanalizacyjna mniej awaryjna.

Cała inwestycja zamknęła się kwotą 85 milionów złotych. Znaczna część tej kwoty trafiła do Białej Podlaskiej dzięki decyzji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska z wiosny 2018 roku.

– Projekt modernizacji oczyszczalni ścieków w Białej Podlaskiej, który realizuje WOD-KAN jest dla nas bardzo ważnym przedsięwzięciem. To największy program, który przeprowadzamy w Białej Podlaskiej we współpracy z naszymi spółkami. Jesteśmy miastem, które jest położone we wschodniej Polsce, na terenach – można powiedzieć – „dziewiczych”, więc tym bardziej dbamy, aby być bardziej proekologiczni – mówił w 2018 roku ówczesny prezydent Białej Podlaskiej a dziś poseł PiS Dariusz Stefaniuk.

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. bialapodlaska.pl, WOD-KAN