Droga Liszna-Nowosiółki po przebudowie. Będzie szybciej i bezpieczniej

Droga Liszna-Nowosiółki już przebudowana! Bardzo ważną dla mieszkańców inwestycję zrealizowano dzięki pieniądzom z rządowego funduszu Program Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Powiatowy szlak Liszna-Nowosiółki to jednocześnie granica terenu zalewowego. W razie niebezpieczeństwa to prawdziwa droga życia – tylko tędy mogą ewakuować się mieszkańcy miejscowości położonych bezpośrednio nad Bugiem. Znajduje się przy niej także remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosiółkach oraz Klasztor św. Onufrego w Jabłecznej.

Długo wyczekiwana modernizacja była możliwa dzięki pieniądzom z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wyniosło prawie 4, 5 miliona złotych. Powiat Biała Podlaska oraz gmina Sławatycze dorzuciły do puli po 274 tysiące złotych. Prace prowadzono na blisko 4-kilometrowym odcinku drogi. Została ona m.in. poszerzona z 5,5 do 6 metrów.

– Nasz rząd poważnie traktuje problemy mieszkańców mniejszych miejscowości, nie jesteśmy Platformą Obywatelską, która troszczyła się tylko o wielkie aglomeracje a jej przedstawiciele wyśmiewali Polskę Wschodnią. Bardzo się cieszę, że ta droga została przebudowana, że dzięki niej mieszkańcy będą mogli szybciej i wygodniej dotrzeć do drogi wojewódzkiej. Gratuluję wszystkim samorządowcom i lokalnym urzędnikom zaangażowanym w projekt. Działając razem jesteśmy bardziej skuteczni – powiedział nam poseł PiS Dariusz Stefaniuk, który uczestniczył w uroczystości otwarcia zmodernizowanej drogi.

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info