Poseł Stefaniuk w Sejmie: w czasie kryzysu PiS pomaga Polakom

W Sejmie miała miejsce konferencja prasowa rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Rafała Bochenka i posła Dariusza Stefaniuka. Parlamentarzyści podsumowali wsparcie, jakiego rząd Zjednoczonej prawicy udzielił w czasie ostatnich kryzysów Polakom.

– W czasie kryzysu pandemicznego i wojennego Prawo i Sprawiedliwość ma wiele propozycji pomocowych dla Polaków i sukcesywnie są one wprowadzane. Są to działania, które przynoszą realna pomoc obywatelom w tym trudnym czasie – powiedział poseł z Południowego Podlasia.

Dariusz Stefaniuk przypomniał o rządowych programach, o których politycy opozycji zdają się zapominać, atakując rząd. Zaczynając od tarczy antycovidowej, która uratowała miliony miejsc pracy, przez rządową tarczę antyinflacyjną – zerowe stawki VAT na różnego rodzaju produkty, dopłaty do nawozów, wsparcie dla polskich rodzin dodatkiem opiekuńczym, przez obniżenie podatków i podwyższenie kwoty wolnej od podatku, oraz przyznanie dodatków: węglowego i paliwowego. Poseł przypomniał też o gigantycznych pieniądzach przekazanych przez rząd samorządom na inwestycje.  To przecież są nowe szkoły, przedszkola, place zabaw czy drogi. Poseł mówił także o takich rozwiązaniach jak wakacje kredytowe, które były wyśmiewane przez Platformę i jej bankierów, a która okazała się wybawieniem dla tysięcy kredytobiorców.

– To są propozycje, które rząd przedstawił Polakom. Niestety ze strony opozycji nie powstała żadna kontrpropozycja, która mogłaby pomóc Polakom. Było tylko malkontenctwo i krzyki, że tego się nie da i nie powinniśmy tego robić. Pan Belka nawet zasugerował, że powinniśmy wręcz podnosić podatki – mówił Stefaniuk.

Całą wypowiedź możecie obejrzeć tutaj: