Nasze dzieciaki pomogły potrzebującym. Brawo!

Mydło, szampony i szczoteczki do zębów – ponad pół tony środków czystości trafiło do osób potrzebujących w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Łózkach, Żelechowie i Sobolewie. Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizowała z okazji VI Światowego Dnia Ubogich zbiórkę rzeczową, na którą odpowiedziały setki wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Wszystko po to, by zadbać o godny wizerunek i zdrowie osób w trudnej sytuacji życiowej.

W zbiórce chemii i środków higieny osobistej udział wzięło 27 SKC oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej.

– Naszym celem było wsparcie osób, które własnym staraniem nie mogą zapewnić sobie środków czystości higieny osobistej takich jak: żele pod prysznic, szampony, mydło w płynie, mydło w kostkach, płyny do kąpieli, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, piany i kremy do golenia, maszynki jednorazowe do golenia, dezodoranty, antyperspiranty, gąbki, waciki, patyczki, chusteczki nawilżane, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, kremy do rąk i inne – wylicza Małgorzata Strzelec – koordynator Szkolnych Kół Caritas.

Poza tym, pamiętano o zebraniu środków chemicznych – płynów do dezynfekcji, płynów do mycia naczyń, proszków i kapsułek do prania, płynów do mycia podłóg, płynów do WC. Te pomogą osobom potrzebującym w utrzymaniu czystości pomieszczeń, w których przebywają na co dzień.

Zebrane dary przekazano do:

– Noclegowni w Białej Podlaskiej przy ul. Kąpielowej 11,

– podopiecznych Centrum Integracji CDS w Białej Podlaskiej,

– Mieszkań Wspieranych CDS przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach,

– Ośrodka w Łózkach,

– podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas w Żelechowie,

– Schroniska dla osób bezdomnych MARKOT w Sobolewie.