Szachiści znowu zagrali w Terespolu pod patronatem senatora Biereckiego

W dniu 22 stycznia 2023 r. w Terespolu odbył się kolejny już, szósty turniej szachowy pod patronatem senatora RP Grzegorza Biereckiego. W zmaganiach przy szachownicy uczestniczyło 35 zawodników z regionu (m.in. z Terespola, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Łomaz) oraz Jacek Ferensa, na stałe mieszkającyw USA w – San Diego. 

Jacek Ferens, to brat zmarłego Marka Ferensa, postaci, którą w Terespolu zna chyba każdy. Przedwcześnie zmarły Marek Ferens był nie tylko wielkim miłośnikiem szachów, ale przede wszystkim człowiekiem wielu pasji i zainteresowań. Jacek Ferens podczas każdej swojej bytności w Polsce, jak tylko ma okazje, uczestniczy w terespolskich turniejach szachowych. Niestety od zeszłego roku już bez brata.

Całe szczęście w regionie nie brakuje młodych następców Marka Ferensa. Z pewnością można to powiedź o najmłodszych uczestnikach ostatniego turnieju s – Błażeju Bieleckim z Kaliłowa i Janku Gołębowskim z Terespola. Obaj mają po 7 lat i nie ukrywają swojej pasji do szachów.

Jasio w swojej kategorii zajął 2 miejsce!

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

kobiety:

  1. Laura Kazanowska z Białej Podlaskiej,
  2. Marta Bielecka z Kaliłowa,
  3. Michalina Wasiluk z Międzyrzeca Podlaskiego.

W kategorii do 12 lat:

  1. Karol Dajda z Terespola,
  2. Jan Gołębiowski z Terespola,
  3. Wojciech Niedziółko z Terespola.

W kategorii open:

  1. Marek Uściński z Łomazy,
  2. Marcin Dudek z Terespola,
  3. Witold Pytka z Terespola.

Mecenasem turnieju była Fundacja Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie, a organizatorami Klub Szachowy MOK Debiut Terespol, Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Terespolu oraz Urząd Miasta w Terespolu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na turniej oraz zapraszamy na następne turnieje szachowe do Terespola.