Żołnierze z Białej Podlaskiej złożyli przysięgę

W miniony weekend 113 żołnierzy złożyło w Białej Podlaskiej przysięgę wojskową. – Miejsce uroczystości nie jest przypadkowe, bo dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości przywróciliśmy w naszym mieście garnizon. Jeden z batalionów od 2021 roku stacjonuje właśnie w Białej Podlaskiej – mówi w rozmowie z naszym portalem poseł Dariusz Stefaniuk biorący udział w uroczystościach.

– JA ŻOŁNIERZ WOJSKA POLSKIEGO PRZYSIĘGAM… – wybrzmiało znowu na bialskim Placu Wolności z ponad stu gardeł zgromadzonych żołnierzy. Słowa wojskowej roty wypowiedziała grupa młodych mężczyzn i kobiet z 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

– Jeden z pododdziałów pułku stacjonuje na terenie bialskiego garnizonu – mówi podczas  pułkownik Paweł Gałązka, dowódca pułku. – W 2021 roku jeden z batalionów przemieścił się tutaj do Białej Podlaskiej dołączając do Batalionu Zmechanizowanej I Brygady Pancernej, więc wojska tutaj przybywa. Szkolenie podstawowe żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej to jedyny element, który pozwala na to, że po przysiędze wojskowej żołnierze wchodzą, jak to się mówi, do rodziny wojskowej – dodał oficer.

Podczas przysięgi poseł Dariusz Stefaniuk odczytał list wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, który pogratulował młodym żołnierzom i wyraził nadzieję, że dla wielu będzie to początek kariery wojskowej.