W Kodniu po raz kolejny „Dzień Dobra”

Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz drugi będzie obchodzić „Dzień Dobra” – coroczne święto wszystkich Caritas w Polsce. Z tej okazji 22 kwietnia 2023 r. o godz. 10:30 w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu spotkają się na wspólnym świętowaniu pracownicy, uczestnicy, podopieczni oraz wolontariusze Caritas. Dodatkowo, z okazji „Dnia Dobra” 13 placówek Caritas zorganizuje Dni Otwarte, a 31 Szkolnych Kół Caritas i dwie świetlice Caritas włączą się w akcję lokalnie w swoich miejscowościach. Święto honorowym patronatem objął Biskup Siedlecki Ksiądz Kazimierz Gurda. 

„Dzień Dobra” to święto, które powstało, aby pokazać, jak dużo dobra dzieje się codziennie w Caritas przez cały rok. Jest to okazja do zauważenia i dowartościowania wszystkich, którzy wkładają swoje serce i pracę, by pomagać innym. Hasło, które nam przyświeca, to „spotkanie”. „Dzień Dobra” będzie spotkaniem z Chrystusem, braćmi i siostrami i z samym sobą.

Podczas spotkania odbędzie się Msza św., którą poprowadzi Biskup Siedlecki Ksiądz Kazimierz Gurda.

– Chcemy tego dnia pokazać, jak dużo dobra dzieje się wokół nas, i promować wolontariat Caritas. Podczas corocznych spotkań będziemy tworzyć i pielęgnować relacje w organizacji, by jeszcze lepiej wspólnie wspierać potrzebujących, ubogich i samotnych. Będzie to okazja, aby w jednym miejscu spotkały się wszystkie nasze placówki – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

W ramach „Dnia Dobra” powstały na terenie diecezji siedleckiej „Bijące Serca”, czyli lokalne inicjatywy, które przygotują osoby związane z Caritas. Zaliczamy do nich Dni Otwarte, organizowane przez 13 placówek Caritas oraz wydarzenia przygotowane przez 31 Szkolnych Kół Caritas, dwie świetlice Caritas, a wśród nich: kiermasze, prezentacje, zawody sportowe, gry i zabawy.

Wydarzenie patronatem medialnym objęły: Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie oraz Portal Podlasie24.pl.