Rozpoczął się III Festiwal Regionów Trójmorza – Via Dukt

12 maja rozpoczęła się trzecia edycja organizowanego przez TVP Lublin Festiwalu Regionów Trójmorza Via Dukt, który współgra z mającym rozpocząć się 16 maja organizowanym przez Samorząd Województwa Lubelskiego Forum Regionów Trójmorza. Sponsorem wydarzenia objęła m.in. Fundacja Kocham Podlasie Grzegorza Biereckiego.

Forum Regionów Trójmorza to projekt zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 r. w Rzeszowie. W dniach 29-30 czerwca 2021 w Lublinie miał miejsce pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy i  II Forum Regionów Trójmorza. Drugi Kongres Trójmorza, wraz z towarzyszącym Forum Gospodarczym, odbył się 6-7 czerwca 2022 roku. Obie edycje zostały objęte  Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Samorząd Województwa Lubelskiego w dniach 16-17 maja 2023 r. zaprasza na kolejną odsłonę Wydarzenia, które stało się cyklicznym międzynarodowym wydarzeniem gospodarczym skupiającym przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 12 państw członkowskich Inicjatywy Trójmorza (Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier), przedstawicieli partnerów strategicznych (Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec) oraz regionów partnerskich z Europy Środkowej i Wschodniej.

Festiwal Via Dukt ma zachęcić widzów do zapoznania się z tradycjami muzycznymi i kulturowymi krajów Trójmorza. W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną koncerty i spektakle teatralne.

Pełny Program Festiwalu: