PiS nokautuje na konwencji programowej. Będzie 800+ i bezpłatne leki 65+. Po nowej A2 pojedziemy za darmo!

– Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł – zapowiedział w niedzielę Jarosław Kaczyński. W programie Prawa i Sprawiedliwości znalazł się także bezpłatny dostęp do leków od 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży.

W sobotę rozpoczęła się konwencja „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości. Drugiego dnia wydarzenia prezes partii przedstawił propozycje programowe, w których znalazło się m.in. zwiększenie obecnego świadczenia 500 plus. Od nowego roku beneficjenci programu będą otrzymywali 800 zł.

Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus – zapowiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że będzie to kontynuacja i rozwijanie świadczeń skierowanych do rodzin.

Prezes PiS poinformował także, że osoby, które ukończyły 65. rok życia otrzymają bezpłatny dostęp do leków. W tym punkcie programu uwzględniono także dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie, oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych, ale sądzę, że można też powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji, ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia – zadeklarował.

Kaczyński mówił w niedzielę również o opłatach za autostrady, które zostaną zniesione. Jak podkreślił, to „kwestia, trochę mniejszej wagi, ale dla bardzo wielu ludzi dolegliwa, dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po autostradach i drogach szybkiego ruchu”.

Jeżeli chodzi o opłaty państwowe to, jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie my to zniesiemy – powiedział lider partii rządzącej.

Te sytuacje, gdzie autostrady są prywatne, albo są w jakiejś dzierżawie, takie wypadki też istnieją, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy – dodał.