Rodzinny piknik w WORD

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej Wojciech Babicz oraz Prezes Stowarzyszenia „Bezpieczna Biała” Adrianna Sałamacha zapraszają na czwartą edycję Pikniku Bezpieczeństwa „Ratujemy i uczymy ratować”, połączonego z trzecią edycją akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W tym roku piknik bezpieczeństwa odbędzie się 10 września w godz 10-15 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, przy ul. Orzechowej 60.

Celem pikniku jest kształtowanie i propagowanie właściwych podstaw z zakresu bezpieczeństwa, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń miejskich.

Piknik w tym roku został również połączony z trzecią edycją akcji, organizowaną przez bialski WORD pn. „Bezpieczne droga do szkoły”. Oba wydarzenia odbędą się w ramach 25-rocznicy powstania ośrodka.

Pod hasłem akcji kryje się przypominanie i uświadamianie kierowców pojazdów o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Chodzi również o edukację dzieci, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Podczas pikniku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, m. in. dmuchańce, rowery, hulajnogi eletryczne, czy pokazy wraz z nauką pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbędą się również pokazy z zakresu współpracy służb. Zaplanowany jest także pokaz tresury psów. Ponadto będą m. in. gry i zabawy dla najmłodszych, zabawa w pianie strażackiej, grill oraz symulator dachowania i zderzeń. Wszystkie atrakcje za darmo!

Podczas pikniku pojawią się następujące stoiska służb i instytucji:

– 18 Batalion Rozpoznawczy,
– Wojskowe Centrum Rekrutacji,
– Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej,
– Straż Graniczna w Białej Podlaskiej,
– Straż Graniczna w Terespolu,
– Wojewódzka Delegatura ITD,
– Straż Ochrony Kolei w Małaszewiczach,
– 23 BIALSKI Batalion Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej,
– Batalion Zmechanizowany w Białej Podlaskiej,
– Krajowa Administracja Skarbowa w Białej Podlaskiej,
– Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej,
– Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej,
– Nadleśnictwo Biała Podlaska,
– OSP Sławacinek Stary,
– Automobil Klub,
– WORD Biała Podlaska.

Honorowy Patronat nad akcją Bezpieczna Droga do Szkoły objął Senator RP Grzegorz Bierecki oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.